Koláč pro hospic bude letos i v CITYPARKU a v jihlavské nemocnici

Koláč pro hospic bude letos i v CITYPARKU a v jihlavské nemocnici

Koláč pro hospic je osvětovou a sbírkovou akcí. Ta se koná vždy na podzim v rámci Světového dne hospicové a paliativní péče. Lidé zakoupením koláče podpoří domácí hospicovou péči Bárka při Oblastní charitě Jihlava. Stánek s koláči bude stát ve středu 4. října 2017 na Masarykově náměstí v Jihlavě od 8.00 do 17.00 hodin. Dobrovolníci z označenými košíky budou nově nabízet koláče v CITYPARKU JIHLAVA, v Nemocnici Jihlava p. o. a v ulicích Jihlavy. >>>

„Tato akce se stala již oblíbenou tradicí. Někteří návštěvníci stánku jsou našimi pravidelnými zákazníky. Přijdou si nejen pochutnat na výborných koláčích, ale i podpořit naši službu,“ řekla Jana Sochorová, vedoucí Bárky.

 DSC04467

„Výtěžek ze sbírky použijeme na ošetřovatelský materiál, který naše zdravotní sestry používají při každodenní péči o nevyléčitelně nemocné. Částka podpoří také celkový provoz služby,“ objasňuje záměr J. Sochorová.

Záměrem sbírkové a osvětové akce Koláč pro hospic je kromě finanční podpory také informování veřejnosti o existenci charitní domácí hospicové péče v Jihlavě, která se stará o nevyléčitelně nemocné v jejich domácím prostředí. Tuto službu tvoří tým profesionálních pracovníků:

Radka Běhalová