Děti z jihlavského Klubíčka putovaly do Perníkové chaloupky

Děti z jihlavského Klubíčka putovaly do Perníkové chaloupky

Sociální pracovníci Oblastní charity Jihlava uskutečnili vzdělávací výjezd pro předškolní děti, a to v rámci projektu „Společně a úspěšně v Jihlavě.“ >>>

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Klubíčko dětem přiblížila pohádkový příběh O perníkové chaloupce formou hry. Výlet do Muzea perníku a pohádek byl realizován společně s rodiči o letních prázdninách.

„Nabídka Ráb u Pardubic, nám připadala pro děti velmi vhodná vzhledem k bohatému programu. Líbilo se mi, že vše proběhlo zábavnou formou,“ uvedla pracovnice Klubíčka Kristýna Gabrlíková, DiS.

Muzeum perníku a pohadek (2)

„Na začátku si děti osvojily základní pravidla slušného chování – pozdravit, zaklepat, poprosit, nekrást, nelhat. Všichni jsme se proměnili v Jeníčky a Mařenky. Následovala prohlídka prostor perníkové chaloupky. Nechyběla základní postava pohádky - Ježibaba, která nebyla zlá, ale hodná paní a vytvářela profesionální perníky,“ popsala dále n8oB2YsVVtQu5f4uK7N_.

 Muzeum perníku a pohadek (1)

Děti v doprovodu rodičů získaly informace o tradiční výrobě perníků, která k Pardubicím neodmyslitelně patří. „V bývalém loveckém zámečku jsme si prošli muzeum perníku s městečkem Perníkov, putovali jsme tajuplným lesem do perníkářské dílny Ježibaby. Prošli jsme medovým rájem, peklem s pekelnou skluzavkou. Na závěr jsme ochutnali sladkosti v tzv. Otesánkově mlsárně. Viděli jsme ohniště 12 měsíčků, Mrazíkovy sáně, Úl včelky Máji,“ vypráví dále sociální pracovnice.

Po společném obědě následovala poznávací procházka kolem Kunětické hory. Děti spatřily z bezprostřední blízkosti daňky, jeleny, srnky, muflony apod.

obora

Jak uvedla jedna z maminek: „Program v Perníkové chaloupce mohl být delší, ale dětem se to líbilo. Byla jsem překvapená ze zvířat, které jsme mohli vidět v oboře.“

Autorka článku: remMFYqT~8m.CYsXVt~jeN4skfBFQmT6hU, DiS.