Duben v ZASTÁVce Telč

Duben v ZASTÁVce Telč

Čistá Vysočina, Ahmen Khelas, ale také filmový maraton, takový byl duben v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež v Telči. Čtěte více 

Dne 10. 4. jsme se s klienty zúčastnili 10. ročníku úklidu veřejného prostranství v Kraji Vysočina. Než jsme vyrazili na předem zaregistrovanou trasu, museli jsme se všichni seznámit s pokyny pro sbírání odpadu. Vybavení reflexními vestami a pytli na tříděný odpad jsme nejprve poklidili prostory v okolí ZASTÁVky.  Následoval úklid od obchodního domu Tesco, kolem železniční zastávky, až po místní rozhlednu. Těší nás, že jsme touto činností mohli přispět ke kultivaci okolního prostředí a že naši uživatelé si mohli rozšířit informovanost o potřebě třídění odpadu. Odměnou pro zúčastněné klienty se stalo opékání párků, špekáčků a dalších masných pochutin.

Ve čtvrtek 19. 4. proběhl na ZASTÁVce filmový maraton. Po celou dobu otevřeného klubu (14:00-18:00) se tedy promítaly filmy. Uživatelé služby mohli již 3 týdny předem hlasovat o tom, které filmy poběží. Přítomní klienti se mohli pobavit u vybraných komedií, ale také poučit u několika dokumentů.

Program na měsíc duben jsme uzavřeli v pátek 27. 4. účastí na již 11. ročníku taneční soutěže Amen Khelas v Jihlavě. V konkurenci dalších sedmi soutěžních týmů reprezentovala naše zařízení dvojice dívek pod názvem Ultimate. Přes velkou snahu a hlasité povzbuzování od kamarádů z hlediště se naše taneční duo neumístilo mezi třemi nejlepšími. Nejočekávanější událostí celého odpoledne byl příjezd zpěváka Jana Bendiga, který nejen naše uživatele potěšil několika písněmi, ale také suvenýry v podobě autogramů či fotografií.

 

Autor textu: Martin Lacina