Poděkování ze ZASTÁVky

Poděkování ze ZASTÁVky

Jménem Nízkoprahového zařízení ZASTÁVka Telč bychom rádi poděkovali Fit centru Telč, obzvláště Jakubu Cahovi, který si pro naše klienty připravil program obsahující kruhový trénink a nejen jim poskytl užitečné rady ohledně zdravého životního stylu.

Své sociální cítění Jakub prokázal také tím, že nabídl uživatelům služby NZDM ZASTÁVka Telč příležitost vstupu zdarma s možností využití veškerého vybavení.

Při kruhovém tréninku si Jakub všiml sportovního nadání sedmnáctiletého chlapce, kterého se snažil motivovat k aktivnímu trávení volného času. Chlapce nabídka zaujala natolik, že nás požádal o doprovod při vyřizování podmínek (především proto, že trpní sluchovým handicapem). Přesto se snažil s Jakubem komunikovat sám, bez naší pomoci: „Když jsme s pracovníkem z NZDM dorazili do fitka, přišlo mi, že si mě Kuba pamatuje a je rád, že jsem přišel. Kuba mi řekl, že když se budu chovat slušně a uklízet po sobě věci, pomůže mi s tréninkem, a taky mi dal vizitku s otevírací dobou a řekl, že můžu chodit kdykoli. To mě moc potěšilo, protože nemám dostatek peněz na to, abych tam mohl chodit pravidelně.“ řekl klient.

„Samotné nás překvapilo, s jakým nadšením Jakubovu nabídku přijal. Než proběhla první návštěva posilovny spojená s realizací programu, trávil svůj volný čas hraním počítačových her a poslechem hudby. Po programu v posilovně jsme zaregistrovali změny v jeho chování, vysedávání u počítače nahradil účastí na sportovních aktivitách, pro které dokonce motivoval i ostatní uživatele služby,“ uvedla Monika Smejkalová, zástupce vedoucí zařízení. „Když jsem viděl, jak na sobě kluci v posilovně pracují, chtěl jsem být jako oni. Změnil jsem stravu, přestal jsem jíst sladké a tučné jídlo. Do posilovny jsem chodil téměř každý den, snažil jsem se tak být vzorem pro své sourozence i ostatní kamarády v ZASTÁVce. Chci Kubovi za všechno poděkovat.“ popsal svou změnu uživatel služby NZDM.

Pracovníci NZDM ZASTÁVka Telč