Vítání jara v Adaptě – soutěž o nejlepší jarní pomazánku i módní přehlídka

Vítání jara v Adaptě – soutěž o nejlepší jarní pomazánku i módní přehlídka

V druhé půli března se v Adaptě – odlehčovací službě při Oblastní charitě Jihlava – konalo vítání jara. Akce se zúčastnilo 39 osob – uživatelé služby, jejich rodiče, dobrovolníci i zaměstnanci Adapty. >>>

Celou akci zahájila „Pravoslava Prvosenková“, která předala slovo kolegyni „Světlušce Žabičkové z ČHMÚ sídlícího v Adaptě.“ Svojí předpovědí počasí pro Adaptu a podle jejich výroků se můžeme těšit na jasné zítřky.

DSCN5446

Poté následovala módní přehlídka. „Představila se nám kolekce modelů vytvořených našimi uživateli. Někdy to byla celá garderoba, jindy daný outfit podtrhl vhodně zvolený doplněk oděvu,“ uvedla Jana Nagyová, vedoucí Adapty.

DSCN5465DSCN5467

Po přehlídce se všichni s vervou pustili do soutěžních klání. Jednou z disciplín byla zároveň dovednostní soutěž. Jednalo se o přípravu jarní pomazánky. „Hotové výrobky našich uživatelů byly podrobeny „přísnému“ posouzení nezávislé rodičovské degustační komise. Podle závěrů odborné poroty máme v Adaptě samé skryté kuchařské talenty, neboť všechny vzorky získaly nejvyšší možný počet bodů,“ dodala s úsměvem J. Nagyová.

DSCN5498DSCN5519

Akce pokračovala rýmovaným odemykáním - paní „Žabičková“ symbolicky odemkla jaro klíčem, jenž vyrobili uživatelé služby.

Na samý závěr akce uživatelé společně s rodiči doplnili vynaloženou energii dobrým opečeným buřtem a vůbec prý nevadilo, že není opečený na ohni, protože chutnal skvěle.

DSCN5526

„Děkujeme všem, kteří se vítání jara v Adaptě zúčastnili. Poděkování za vítanou pomoc patří našim dobrovolníkům Jitce a Michalovi a kamarádovi Zdeňkovi,“ řekla závěrem Nagyová.

Odlehčovací služby Adapta Jihlava je poskytování podpory těm, kteří se starají a pečují o osoby se sníženou soběstačností z důvodu chronického onemocnění nebo zdravotního postižení, o které je jinak pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí, současně předcházet jejich sociální izolaci a nabízet jim bezpečné a podnětné prostředí.

DSCN5536