100 běžců pro Bárku

100 běžců pro Bárku

První ročník Běhu pro Bárku je úspěšně za námi. Na start se postavilo přes 100 běžců. Charitativní akce na podporu jihlavského domácího hospice, který zřizuje Oblastní charita Jihlava, vynesla Bárce 37 tisíc korun.

„Jsme hrozně rádi za takovou podporu, kterou jsme od Jihlaváků dnes cítili. Nezbývá nic jiného než děkovat všem, kteří se na akci podíleli nebo ji podpořili,“ říká dojatá vedoucí hospicové služby Bárka Jana Sochorová.

Velký zájem veřejnosti vzbudila přítomnost ambasadorů, kterými byli herci Horáckého divadla, ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev, zpěvák kapely China Blue Víťa Schrek, redaktoři Jihlavských listů, fotbalisti FC Vysočina, patronka Ježíškových vnoučat Olga Štrejbarová i náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.

Celým odpolednem prováděl Petr Palovčík a pro děti byly připraveny soutěže, skákací hrad i malování na obličej, také se mohly vyfotografovat s maskotem HC Dukly Jihlava. Občerstvení na akci zajišťoval pan Jurda z Čeřínku.

Posláním domácího hospice Bárka je prostřednictvím zdravotní, sociální, psychologické a duchovní podpory umožnit těžce a nevyléčitelně nemocným prožít poslední období svého života doma, v kruhu svých blízkých.

DSC_5887DSC_5897

 

 

 

 

DSC_6012DSC_6042

 

 

 

 

DSC_6140DSC_6062