Běhejte pro Bárku jihlavský domácí hospic

Běhejte pro Bárku jihlavský domácí hospic

Oblastní charita Jihlava Vás zve na dobročinný Běh pro Bárku, který se bude konat 23. 6. 2018 od 13 ti hodin u Rodinného parku Robinson, který je zároveň spolupořadatelem.

Akce je součástí celorepublikového cyklu běhů, který má upozornit veřejnost na hospicové hnutí, na možnost doprovázení umírajících v domácím prostředí. Běžet může jednotlivec i rodiny, sportovci i amatéři výtěžek z akce podpoří činnost Bárky charitního domácího hospice. Startovné pro jednotlivce je 150 Kč, pro rodiny s dětmi 450 Kč.

„Městské běhy jsou stále populárnější a oslovují mladé i starší lidi. Využít zájmu o zdravý životní styl, k seznámení se závažnou problematikou je podle mne zajímavé a zkušenosti z jiných akcí dokazují, že účastníci jsou připraveni naslouchat a pochopit,“ komentuje běh ředitel Oblastní charity Jihlava Michal Novotný.      

Běh, nejen svou účastí, podpořili známé osobnosti Jihlavy. Olga Štrejbarová, patronka Ježíškových vnoučat, herci Horáckého divadla, Víťa Schrek z China Blue, hokejisté Dukly Jihlava, Lukáš Velev, ředitel a chirurg Nemocnice Jihlava, nebo fotbalisté FC Vysočina. Tito ambasadoři oslovují veřejnost a případné sponzory a donátory speciálními osobními výzvami. Pokud budou vyslyšeny a do zahájení běhu naplní „podporovatelé“ jejich podmínky, tyto osobnosti absolvují běh často ve značně ztížených podmínkách. Herci poběží v kostýmech, patronka Ježíškových vnoučat potlačí invalidní vozík s klientem a podobně.

„Chceme pozitivně využít lidskou škodolibost. Pokud kdokoliv podpoří finanční výtěžek akce na webové stránce Běhy pro hospice https://bit.ly/2rKmAAN, ambasadoři se více jak zapotí. Tak neváhejte a pomozte Bárce,“ vyzývá organizátorka běhu Bára Živná.

Doprovodný program začne u Rodinného parku Robinson Pod Jánským kopečkem 38, Jihlava ve 13 hodin, start veřejnosti je plánován na 14:00, start ambasadorů a VIP hostů 15:00. Pro veřejnost budou připraveny soutěže a aktivity pro děti, měření tlaku, cukru a kyslíku v krvi, občerstvení, prodej charitativních výrobků a autogramiáda ambasadorů běhu.