Charitní pečovatelská služba Luka nad Jihlavou má novou vedoucí
20. července 2020 Články a tiskové zprávy

Charitní pečovatelská služba Luka nad Jihlavou má novou vedoucí

Od jara pracuje v naší Charitní pečovatelské službě Luka nad Jihlavou nová vedoucí služby Bc. Eliška Svobodová. Jak se s prací sžila a jak při práci se seniory v Lukách prožívají "dobu koronavirovou" ? Čtěte v článku:

 Od dubna 2020 jsem se ujala pozice vedoucí Charitní pečovatelské služby v Lukách nad Jihlavou. Pod Oblastní charitou Jihlava pracuji již 4 roky. Při škole jsem pracovala v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Maják Luka nad Jihlavou, kde jsem po státnicích také přijala pozici sociálního pracovníka.

V letošním roce jsem se rozhodla pro změnu cílové skupiny a to od dětí a mládeže k seniorům. Chtěla jsem nabýt zkušenosti i v této oblasti a získat tak další praxi, kterou mohu v budoucnu uplatnit. Od dětství mě bavila kancelářská práce, a když takto mohu pracovat v pomáhajících profesích, naplňuje mě to.

Postupně zjišťuji, jak je práce se seniory potřebná, obohacující, ale také někdy náročná. Je potřeba reagovat na individuální požadavky a přání našich klientů. Zvláště v tak těžké situaci, jako byl na jaře nouzový stav. Zaměstnanci i klienti museli bez předchozích zkušeností často improvizovat. Uživatelé bytů měli omezený kontakt s okolním světem. Museli se tak potýkat se samotou a zvládat zahlcení informacemi z médií. Pro většinu z nich jsme byli vlastně jediným sociálním kontaktem. Zaměstnancům se mohli svěřit a mluvit o svých pocitech.

V sociální oblasti jsou většinou zaměstnaní lidé, kteří svou práci berou jako poslání a jsou ochotni pomoci. Není tomu jinak ani v pečovatelské službě. Moje kolegyně jsou velmi ochotné a klienti k nim mají důvěru. I já se na ně mohu spolehnout. V takovém prostředí je radost pracovat.