Představujeme novou kolegyni Anetu Bazalovou z Centra U Větrníku
13. července 2021 Články a tiskové zprávy

Představujeme novou kolegyni Anetu Bazalovou z Centra U Větrníku

Aneta je Chariťák tělem i duší, o čemž svědčí pracovní vytížení hned ve dvou Oblastních charitách na Vysočině. Jako novu akvizici v jihlavské Charitě jsme ji hned patřičně vyzpovídali.

Odkud k nám do Oblastní charity Jihlava přicházíte? Máte již nějaké zkušenosti se sociální sférou?

Do Oblastní charity Jihlava přicházím z Oblastní charity Žďár nad Sázavou, kde doposud vykonávám pozici sociální pracovnice v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Wellmez, jehož cílovou skupinou jsou mladiství ve věku 10-26 let, kteří zažívají nepříznivé životní situace nebo jsou jimi ohroženi. V OCHZR pracuji ještě jako pracovník charitní záchranné sítě, kde přicházím do kontaktu s lidmi, kteří se z různých důvodů ocitli v nouzi. Pár zkušeností ze sociální sféry tedy mám.

Co Vás vedlo k práci v sociální oblasti, a především v Centru U Větrníku, které se věnuje osobám ohroženým závislostí na omamných a psychotropních látkách?

Práce v sociální sféře mě asi lákala svým charakterem. Vždy jsem měla tendence se zastávat lidí, kteří se ve společnosti setkávají s předsudky a odsouzením, nebo kteří se svým způsobem života liší od ostatních. Práce v „Káčku“ mě lákala už během studia. Když jsem v letošním roce dostala informaci, že se na “Káčku” shání nový pracovník, tak jsem neváhala a přihlásila se na výběrové řízení a ono to vyšlo.

Jak hodnotíte dosavadní spolupráci s převážně dámským kolektivem na Káčku? Prozradíte, s kterým kolegou/kolegyní jste v týmu a do které lokality jezdíte vykonávat terénní činnost?

Na “Káčku” jsem zatím krátce, ale dosavadní spolupráce s kolegy je super. Líbí se mi akčnost kolegů a jejich neustálá chuť vymýšlet nové věci pro klienty nebo pro zkvalitnění služby. V "káčkovském” kolektivu se cítím fajn a těším se, až se časem s kolegy poznám víc. Zatím jsem se asi nejvíc poznala s kolegou Štěpánem, se kterým jezdím každé úterý do Humpolce a Pacova do terénu a trávím tak právě s ním, prozatím, nejvíce času.

Co máte na své práci nejraději? Co Vás motivuje?

Aneta Bazalová

Nejraději na své práci mám asi tu pestrost, protože se každý den potkávám s různými lidmi, kteří mají různé životní příběhy a každý nový rozhovor mě v něčem svým způsobem obohatí. Také mi hodně vyhovuje práce v terénu, tedy v přirozeném prostředí klienta, což je pro mě daleko osobnější a svobodnější.

Covid-19 ovlivnil celou řadu činností a běžný život takřka po celém světe. Jak ovlivňuje Vás při vykonávání Vaší pracovní náplně sociálního pracovníka?

Máme za sebou náročné období, kdy jsme museli kvůli pandemii Covid-19 omezit naše služby, i přes to, že je klienti i nadále potřebovali. Vznik této situace byl ale zároveň pro nás impulsem k tomu, abychom se přizpůsobili současné situaci a nastavili poskytování služby tak, aby byla i nadále klientům co nejvíce přístupná a mohli ji i za mimořádných opatření využít. Myslím si, že mě to svým způsobem v sociální profesi posunulo dopředu, protože jsem se ujistila, že jsme schopní i během nouzové situace rychle reagovat a vymyslet způsoby řešení. Situace spojená s Covid-19 v něčem ovlivnila spoustu z nás i po osobní stránce, takže je za mě určitě důležité, udělat si čas na relax nebo na něco, co nás v životě baví a naplňuje, aby člověk zase nabral energii a mohl tak být i v tomto náročném období schopen reagovat na potřeby druhých, tedy našich klientů. Takže udělat si čas na sebe, na lidi, které mám ráda a na svoje zájmy je pro mě teď hodně důležité.

Vaše práce je náročná, především na psychiku, prozradíte nám, jak relaxujete, když zrovna nepracujete? Máte nějaké koníčky?

V poslední době jsem začala více chodit do přírody, vyrážet na výlety a poznávat tak zajímavá místa v ČR. Ráda si dám dobré jídlo, zacvičím si nebo si zajdu někam posedět s přítelem a kamarády. Mám ráda společnost a místa, kde se něco děje, takže taky občas vyrazím na nějaký koncert nebo jinou akci.

Co byste vzkázala čtenářům?

Určitě chci poděkovat za dočtení rozhovoru a ať se každý, i v tomto náročném období, má tak, jak chce:)

Děkuji Vám za rozhovor MM

Ing. Marek Mašát

Koordinátor propagace
Tel.: 731 766 036 E-mail: 88Eo1Wc7%8GjGK%a3enFRW7%WkvDRW7r