Články a tiskové zprávy

Kontakt pro novináře
Ing. Marek Mašát
Koordinátor propagace
Tel: 731 766 036, 567 563 671   
marek.masat@jihlava.charita.cz

 

Tři měsíce pomoci po tornádu: Charita zůstává na místě
24. září 2021 Diecézní charita Brno

Tři měsíce pomoci po tornádu: Charita zůstává na místě

Už tři měsíce pomáhá Charita lidem po tornádu. První dny zajišťovali charitní pracovníci humanitární pomoc, později navštěvovali rodiny a řešili s nimi finanční pomoc ze sbírky. Pro obyvatele moravských obcí zůstává Charita stále nablízku. V každém místě má svého koordinátora, který stále pomáhá všem lidem. Tři měsíce po nečekané zkáze je stále v provozu i speciální stan v Mikulčicích. Jak funguje popisuje následující reportáž.

Celostátní oslavy Dne Charity začaly. Připojte se i vy
23. září 2021 Charita Česká republika

Celostátní oslavy Dne Charity začaly. Připojte se i vy

Pojďme společně slavit! Napříč celou republikou právě probíhají rozmanité akce k uctění svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Oslavy se konají v průběhu září i října a jejich nabídka je vskutku pestrá.  

Oslavte s námi DEN CHARITY 2021
20. září 2021 Články a tiskové zprávy

Oslavte s námi DEN CHARITY 2021

PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ JE DNEŠNÍ AKCE ZRUŠENA! DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

PRÁCE NA ULICI
13. září 2021 Články a tiskové zprávy

PRÁCE NA ULICI

Mnozí z vás si pod tímto souslovím jistě představí nejstarší známé řemeslo, jen to se pod tímto souslovím ovšem neskrývá. V minulém článku jsme se snažili přiblížit ambulantní formu naší sociální služby Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar Jihlava (dále pouze NZDM), nyní bychom vám rádi představili formu terénní. 

Hledáme dobrovolníky do jihlavského Alzheimercentra
10. září 2021 Články a tiskové zprávy

Hledáme dobrovolníky do jihlavského Alzheimercentra

Rozšiřujeme nabídku dobrovolnických aktivit v Alzheimercentru Jihlava. Kromě tradičního povídání si s klienty, hledáme někoho, kdo by přišel 1 až 2krát za měsíc zahrát na klavír, někoho na občasná hudební vystoupení (zpěv, kytara, harmonika) a někoho na canisterapii. Pokud byste chtěli udělat radost lidem v nelehké životní situaci a získat cenné zkušenosti, kontaktujte mailem nebo telefonicky naše dobrovolnické centrum. Děkujeme. e-mail: roman.mezlik@jihlava.charita.cz, mob.: 737 536 131