Články a tiskové zprávy

Kontakt pro novináře
Ing. Marek Mašát
Koordinátor propagace
Tel: 731 766 036, 567 563 671   
marek.masat@jihlava.charita.cz

 

Marek Navrátil obdržel Cenu Olgy Havlové
22. června 2021 Charita Česká republika

Marek Navrátil obdržel Cenu Olgy Havlové

Přes dvacet let vedl na různých pozicích Tříkrálovou sbírku. Náš kolega Marek Navrátil v těchto dnech obdržel hlavní cenu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové za rok 2020. Cena je udělována těm, kteří navzdory svému hendikepu pomáhají ostatním.

Sobotní program Jihlavského havíření zahájí Běh pro Bárku
15. června 2021 Články a tiskové zprávy

Sobotní program Jihlavského havíření zahájí Běh pro Bárku

V sobotu 19. června proběhne v Jihlavě 4. ročník běhu pro jihlavský domácí hospic Bárka. Tento charitativní běh je realizován s podporou statutárního města Jihlavy a je již tradičně součástí oblíbené kulturní akce Havíření. Celá akce startuje v 13.30 na Parkánu u Brány Matky Boží rozcvičkou běžců s Ladislavou Třetinovou z FIT Studia a vystoupením ve sportovním aerobiku.

Na děti a mládež se občas zapomíná, říká Martin  Lacina
14. června 2021 Články a tiskové zprávy

Na děti a mládež se občas zapomíná, říká Martin Lacina

Zástupce vedoucího nízkoprahového zařízení pro děti a mládež ZASTÁVka Telč Martin Lacina je aktivní člověk. Sám říká, že si nedovede představit jediný den bez pohybu a ke sportu vede i děti, kteří do zařízení zavítají. Podpora a pomoc, kterou lidem od deseti do šestadvaceti let nabízí, má ale více podob. „Rodina je nejvíc, co v životě můžeme mít,“ je si jistý pracovník jihlavské Charity.

Představujeme výzkum o potřebnosti služeb, které vrátí děti do rodin
1. června 2021 Charita Česká republika

Představujeme výzkum o potřebnosti služeb, které vrátí děti do rodin

Děti mají svůj svátek. Rodiče jim popřejí, koupí malý dárek, potěší se spolu. Každé dítě ale nemá takové štěstí, že v rodině vše bezproblémově funguje. Co když rodiče svoji roli nezvládají anebo se schyluje k problémům, na jejichž konci bude dítě rodičům odebráno? Ani tady není situace beznadějná, zvláště když se cesta začne hledat včas. Například pomocí sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi (SAS), které pracují ve všech krajích České republiky.   

Tříkrálová sbírka vynesla téměř 81,5 milionu korun. Peníze už pomáhají
27. května 2021 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka vynesla téměř 81,5 milionu korun. Peníze už pomáhají

Letošní Tříkrálová sbírka už je spočtena do poslední koruny. V pořadí 21. ročník vynesl 81,476 milionu korun. Tak dobrý výsledek letos nikdo nečekal. Tradiční koleda se totiž tento rok musela kvůli epidemiologické situaci obejít bez toho hlavního: bez koledníků v ulicích. Do sbírky tak bylo možné přispět pouze online nebo prostřednictvím „statických pokladniček“. A vybrané peníze dávno neleží jen tak na účtu, ale už pomáhají po celé republice těm nejpotřebnějším, kteří se ocitli v nouzi. Třeba i kvůli epidemii covid-19.