Články a tiskové zprávy

Kontakt pro novináře
Ing. Marek Mašát
Koordinátor propagace
Tel: 731 766 036, 567 563 671   
marek.masat@jihlava.charita.cz

 

Den Charity 2022
27. září 2022 Články a tiskové zprávy

Den Charity 2022

Oslavte spolu s námi Den Charity a svátek sv. Vincence z Pauly, který jako kněz zasvětil svůj život práci pro chudé. Sv. Vincenc zároveň založil řadu charitativních akcí. Oblastní charita Jihlava pomáhá lidem v ohrožení nebo nouzi bez ohledu na věk, pohlaví, politické smýšlení či rodinné uspořádání, a hrdě se tak hlásí k odkazu sv. Vincence z Pauly. Připojte se i vy ke Dni charity a vykonejte dobrý skutek pro své blízké ve vašem okolí.

Podpořte Charitu v péči o umírající a získejte sladkou odměnu
21. září 2022 Články a tiskové zprávy

Podpořte Charitu v péči o umírající a získejte sladkou odměnu

První říjnovou středu se již stalo tradicí, že můžete po Jihlavě potkat několik stanovišť, kde můžete přispět do dobrovolné finanční sbírky Koláč pro hospic. Za odměnu obdržíte sladký koláček. Charitativní akci tradičně pořádá Diecézní charita Brno ve svých oblastech působnosti, a to pro kamenné a mobilní hospice, které provozuje. Na Jihlavsku sbírku organizuje Oblastní charita Jihlava pro svůj Domácí hospic Bárka. Centrální stánek jihlavské Charity, kde může veřejnost přispět, na provoz a zkvalitnění hospicové péče, bude umístěn ve středu 5. října na Masarykově náměstí od 7.30 – do 16.00.

Charitní pečovatelská služba Oblastní charity Jihlava středisko Telč hlásí rekordní rok
16. září 2022 Články a tiskové zprávy

Charitní pečovatelská služba Oblastní charity Jihlava středisko Telč hlásí rekordní rok

Naše služba je tu pro ty, co už potřebují pomoc druhé osoby při péči o sebe nebo svoji domácnost. Charitní pečovatelská péče tedy probíhá u vás doma. Za klienty, především seniory či zdravotně postiženými starší 19 let, dojíždí pečovatelka, která po předchozí domluvě poskytuje klientem zvolenou péči.  Pečovatelskou službu poskytujeme v Telči a okolních vesnicích do 15 km. 

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje
24. srpna 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje

Před půl rokem vpadla ruská armáda na území suverénního státu Ukrajina. V reakci na ruskou vojenskou agresi jsme bezprostředně vyhlásili sbírku Charita pro Ukrajinu, která byla původně zamýšlená jako akutní pomoc obyvatelům země zasažené ruskou mocenskou rozpínavostí a násilnou invazí. Zároveň jsme se začali připravovat na systematičtější pomoc pro uprchlíky na našem území, aniž bychom tušili, že válečný konflikt rozpoutá nejhorší uprchlickou krizi, jakou Evropa nezažila od druhé světové války.

Milostivé léto II odstartuje za dva týdny, připravit se na něj může dlužník již teď
17. srpna 2022 Charita Česká republika

Milostivé léto II odstartuje za dva týdny, připravit se na něj může dlužník již teď

Ve středu 17. srpna uspořádala Charita Česká republika ve své centrále v Praze brífink na téma milostivé léto II a ratifikace evropské směrnice o oddlužení, na kterém před novináři promluvila koordinátorka pro sociální oblast Charity Česká republika Iva Kuchyňková.