Charitní pečovatelská služba Oblastní charity Jihlava středisko Telč hlásí rekordní rok
16. září 2022 Články a tiskové zprávy

Charitní pečovatelská služba Oblastní charity Jihlava středisko Telč hlásí rekordní rok

Naše služba je tu pro ty, co už potřebují pomoc druhé osoby při péči o sebe nebo svoji domácnost. Charitní pečovatelská péče tedy probíhá u vás doma. Za klienty, především seniory či zdravotně postiženými starší 19 let, dojíždí pečovatelka, která po předchozí domluvě poskytuje klientem zvolenou péči.  Pečovatelskou službu poskytujeme v Telči a okolních vesnicích do 15 km. 

Bližší informace o Pečovatelské službě v Telči najdete na tomto odkazu Pečovatelská služba Telč, nebo je získáte v naší kanceláři v Telči, Špitální 611 (pozn.: Dům s pečovatelskou službou). Zastavte se za námi a my Vám rádi osobně poradíme a vše vysvětlíme.

Protože se blíží poslední kvartál roku, jako každý rok žádáme obce, do kterých zajíždíme, o dotaci na náš provoz a v souvislosti s tím rekapitulujeme, kam a v jakém rozsahu letos naše péče směřovala. Pár údajů o letošní službě tady pro vaši představu uvedu.

pochůzkaDo konce srpna jsme vykonávali službu pro 90 klientů nejenom v Telči, ale také v Mysleticích, Mysliboři, Zvolenovicích, Častkovicích, Krahulčí, Mrákotíně, v Řásné, Borovné a Dyjičce.

Poskytli jsme jim 680 hodin přímé péče v domácnosti – pomoc s hygienou, s úklidem, s podáním stravy, s nákupy, s pochůzkami…

Vyprali jsme pro ně 130 kg prádla

Rozvezli jsme 8 230 obědů

Najeli jsme letos už 15 842 km. Vypadá to na rekordní rok!

Děkujeme za vaši důvěru a zájem o naši péči. Pomáháme lidem se srdcem a s rozumem. Připomeňme, že Oblastní charita Jihlava letos slaví 30 let své existence a pomoci lidem v nouzi.

Bc. Eva Pařízková

vedoucí pečovatelské služby Telč a Nová Říše
Tel.: 736 523 657 E-mail: 0onh8~igc8m%C8~%78IkO1.7~bGkO1p