Tři králové prodávali svařák, navštívili zápas Dukly, výtěžek se nyní sčítá

Tři králové prodávali svařák, navštívili zápas Dukly, výtěžek se nyní sčítá

Dvacátý ročník Tříkrálové sbírky na Jihlavsku i v celé České republice je ukončen. Sbírku každoročně pořádá Charita ČR a je určena na pomoc lidem v regionu.

Kromě klasického obcházení skupinek v obcích a městech prodávali tři králové z KDU Jihlava letos na jihlavském náměstí svařák a zaměstnanci Charity spolu se dvěma andílky navštívili radnici v Jihlavě a v Telči. Tam zašli také do místního pečovatelského domu. Proběhl také tradiční Tříkrálový koncert ZUŠ Jihlava v kostele sv. Jakuba Většího.

Tříkrálové skupinky v sobotu 11. 1. navštívily také zápas Dukly Jihlava a v pondělí 13. 1. zašly do jihlavského podniku Kronospan.

„Peníze z letošní sbírky chceme využít například na rekonstrukci našeho Centra sociálních služeb Mahenka, kde sídlí Bárka – domácí hospic a Adapta, odlehčovací služba, nebo i na posílení vozového parku našich terénních služeb,“ uvedla Hana Fexová, ředitelka Oblastní charity Jihlava.

„Všem lidem, kteří se jakkoli do sbírky aktivně zapojili, jsme velice vděční. Bez nich by sbírka neproběhla! Taktéž děkujeme všem dárcům, jejichž dary nám pomáhají udržovat a zkvalitňovat naše služby potřebným,“ doplnila Fexová.

Průběžné výsledky letošní Tříkrálové sbírky můžete sledovat zde.

foto Petr Palovčík

foto Petr Palovčík

TKS radnice v Telči

TKS svařák

TKS Kronospan_foto Jaroslav Šnajdr

    TS Ostojkovice  Český Rudolec  

Magistrát města Jihlavy