Je tu s námi rok
12. února 2021 Články a tiskové zprávy

Je tu s námi rok

V březnu to bude už rok, co se nám obohatila denní slovní zásoba o slova jako karanténa, izolace, rouška, preventivní testování, respirátor FFP2 atd. Naše znalosti se zase navýšily o to, jakou dezinfekci si máme lít do pusy, jakou na ruce, jakou na kliky (hlavně to nesplést ????), a čím ozářit místnosti, aby byly všechny nežádoucí viry a bakterie náležitě zlikvidovány. Prostě je to už rok, co je smyslem našeho počínání nejen pečovat o klienty a poskytovat jim potřebnou péči, ale i ochránit je před onemocněním Covid-19.

V Denním stacionáři Pohodář v Lukách nad Jihlavou se nám to zatím daří. Občas na nás sice zákeřný virus sem tam odněkud vykoukne, ale zatím nedostal šanci se ve stacionáři rozšířit. Samozřejmě na tom má velký podíl i ohleduplnost mezi našimi klienty a jejich rodinami.

A jak jsme tento covidový čas v Pohodáři prožívali a prožíváme?

Na jaře jsme měli z důvodu vládního nařízení pro všechny klienty zavřeno. Tuto dobu jsme využili k šití roušek pro ostatní služby, jejich klienty a výpomoc v ostatních charitních službách. V květnu a červnu jsme sice už mohli otevřít, ale jen pro osoby mladší 50-ti let, … pro nás tedy nic moc. O prázdninách a v září jsme fungovali více méně v normálním provozu, ale s podzimem získala pandemie opět na síle. Museli jsme na další dva měsíce omezit počet osob ve vnitřních prostorách na pouhých 6, a to včetně pracovníků. Od září tedy velká část našich uživatelů z důvodu obav z nakažení do stacionáře nedochází a jsou v péči svých rodin. S většinou jsme v telefonickém kontaktu a víme, jak jim již naše služba chybí, a jak je pro ně tato dlouhá pauza těžká. Bohužel očkování, na které všichni čekáme, postupuje velmi pomalu.

Nezbývá než doufat, že se všichni ve zdraví snad brzy shledáme a den si společně ve stacionáři Pohodář opět užijeme.

Pevně v to věřím a těším se.

Jana Jelínková

vedoucí služby Denní stacionář Pohodář Luka nad Jihlavou
Tel.: 734 172 277 E-mail: 58AkO89d4gxy.Z4WHcvr2Zl7T-uk87j7T-M