Oblastní charita Jihlava oslaví 100 let Charity po festivalech na Vysočině
23. června 2022 Články a tiskové zprávy

Oblastní charita Jihlava oslaví 100 let Charity po festivalech na Vysočině

Letošní rok slaví Charita České republiky významné jubileum 100 let od svého vzniku. K oslavám se připojují po celém území České republiky i jednotlivé oblastní Charity. Logicky tak u o oslav nemůže chybět i Oblastní charita Jihlava. Ta se rozhodla slavit toto stoleté jubileum po celé léto a připravila si zábavný a interaktivní program, který představí v rámci kulturních a hudebních festivalů na území Vysočiny.   

Pracovníci Oblastní charity Jihlava zavítají na úvod se svým programem dokonce na dvě místa současně. Navštívit jihlavský charitní stan budete moci již tento pátek 24. června v Jihlavě v rámci nového hudebního festivalu Loděnice, anebo tentýž den na tradičním humpoleckém Bernard festu.

Loděnice fest proběhne v Jihlavě v areálu Českého mlýna a program jihlavské Charity startuje v 15.00. Na Bernard festu zahájí jihlavští Chariťáci ještě o hodinu dříve už ve 14.00. A na co se mohou návštěvníci těchto akcí těšit? „Připravili jsme zábavný, preventivní a interaktivní program. Chceme lidi oslovit a zaujmout. A hlavně si užít a oslavit to, že Charita pomáhá lidem už 100 let,“ informuje Štěpán Holec, pracovník Oblastní charity Jihlava.

Návštěvníci charitního stanu si budou moci vyzkoušet například toxi brýle, které simulují stav, kdy je člověk opilý, unavený nebo pod vlivem omamných látek. Klára Kameníková, která bude na Loděnici festu v Jihlavě, dodává: “Lidé se mohou otestovat na infekční nemoci, změřit si hladinu alkoholu, dozvědět se o našich službách, poradit se nebo si zkusit vědomostní kvíz ... a možná bude i překvapení.“   

20220618_130557

Festivalové aktivity spojené se slavením jubilea 100 let činnosti Charity budou dále pokračovat na Vysočina festu v Jihlavě (7.-9. července 2022), na Prázdninách v Telči (srpen 2022 – termíny budou upřesněny), na Jednorožním rožnění v Třešti (konec září 2022) a v jednání jsou i Pivní Kamenice a Dožínkový jarmark v Jihlavě.

Na každém festivalu se představí vždy různí zástupci služeb z portfolia jihlavské Charity. Lidé se tak osobně setkají s pracovníky Oblastní charity Jihlava, kteří pomáhají různým cílovým skupinám a lidem s různými problémy, a to jak v oblasti sociální prevence, tak i v oblasti sociální péče. „Chtěli jsme slavit osobně a především s lidmi. Těm pomáháme, jsme s nimi v kontaktu a hlavní motto oslav zní Z lásky k lidem,přibližuje vizi oslav Marek Mašát, koordinátor propagace Oblastní charity Jihlava.   

Těšíme se na společně strávený čas a oslavu 100 let Charity.

     Prázdniny v Telči  Leták Vysočina fest 2022      1     2