Druhá covidová Postní almužna zaznamenala rekordní výtěžek
14. května 2021 Články a tiskové zprávy

Druhá covidová Postní almužna zaznamenala rekordní výtěžek

Oblastní charita Jihlava hlásí, že má sečteny všechny příspěvky z Postní almužny. Přestože v kostelích byla omezena kapacita, rozhodli se věřící podpořit letošní Postní almužnu. Výsledkem je rekordní suma téměř 81 tisíc korun.

Děkujeme farnostem, kněžím, a především všem lidem dobré vůle, kteří se zapojili do této postní tradice. Díky Vám se podařilo nashromáždit krásných 80.942 Kč,“ ohlíží se za výsledkem Marek Mašát, koordinátor Postní almužny za Oblastní charitu Jihlava.

Tento rekordní výtěžek bude rozdělen na jednotlivé úmysly. Jmenujme například záměr zaopatření starých kněží, řeholníků a řeholnic, pomoc rodině Haičmanově z Řehořova. Většina výtěžku pak bude věnována na Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá pečovat o seniory a lidi se zdravotním postižením u nich doma.20210512_085241Našim základní cílem je umožnit starým lidem žít ve svých domovech. My se o ně staráme a přinášíme jim takovou péči, kterou sami vyžadují. K tomu samozřejmě potřebujeme ufinancovat provoz a mít s čím za klienty jezdit. Proto půjde větší část výtěžku letošní Postní almužny na pořízení nového vozidla,“ prozrazuje Zdislava Součková, vedoucí Charitní pečovatelské služby.

Pokud jste něměli možnost si postničku vyzvednout nebo jste nemohli přispět, lze tak ještě učinit na našem účtu 108383744/0300   ČSOB Jihlava (do poznámky prosíme uvést Postní almužna). Pokud chcete přispět na naši činnost a pomoci tak lidem, kteří to potřebují, můžete bezpečně a jednoduše přes naší platební bránu DÁRCOVSTVÍ. Děkujeme.

POMÁHÁME SPOLEČNĚ!