SEBEVYJÁDŘENÍ

SEBEVYJÁDŘENÍ

Stejně tak, jak každý jinak vypadáme a působíme, tak za každými dveřmi se odehrává jiný příběh. Životní cesty se liší, mají jiné podmínky, překážky i výhody. Během života se dostaneme do různých situací a stavů, které každý (ne)zvládáme po svém. Jsou dny, kdy nám je skvěle, máme ze všeho radost a vše nás baví.

Ale jsou i dny, kdy jsme smutní, naštvaní nebo utrápení. Hlavou se nám honí spousta myšlenek, které nejdou urovnat. V takových chvílích jsme rádi, když máme ve svém životě někoho, komu můžeme důvěřovat a svěřit se mu. Víme, že nám nabídne rameno na vyplakání, náruč na objetí nebo dobrý smysl pro humor na rozveselení. Ale co dělat, když nikoho takového nemáme, jsme sami, nejsme zvyklí mluvit o sobě a svých pocitech, prožitcích i zážitcích? Je spousta možností, jak upustit páru a jen my sami víme, o čem přemýšlíme, sníme a co potřebujeme. Kohokoli může bavit malovat, čmárat na papír i plátno. Někdo své pocity vytančí, vydupe či vyskáče. A někdo se může vyžívat v psaní textů skladeb, které pak nahraje, vydá a může touto formou dát světu o sobě vědět, kdo a jaký je. A ačkoli může být pro někoho sebevyjádření náročné, tak stejně tak může být i osvobozující.

Příběhy

V Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Vrakbar Jihlava mohou mladí lidé od 14 do 26 let pro své sebevyjádření využít nejen sál k tanci či cvičení, výtvarné potřeby ke kreslení i nahrávací studio pro jejich tvorbu, ale třeba i pokec s pracovníky na klubu od pondělí do pátku či v terénu Jihlavy každé pondělí a středu. 

Tým NZDM Vrakbar Jihlava